262. rođendan Wolfganga Amadeusa Mozarta

31 jan 2018

27.01.2018.g bio je 262. rođendan Wolfganga Amadeusa Mozarta. U tu čast je organizacija ,, Mali Mozart ” upriličila 5. Festive Gala Academy Concert Wolfgang Amadeus Mozart, na kojem su učestvovali i naši učenici- Pandžić Nađa ll r. (klasa prof. Ana Kobelja), Selma Čukojević lV r. ( klasa prof. Ana Kobelja) na klaviru i Hana Smajić V r. ( klasa prof. Amila Damjanović) na violini uz klavirsku pratnju prof. Belinde Krnić.

Učestvovali su i dječica iz Muzičkog vrtića ,, Notica” iz Zenice, OMŠ Ilidža, Muzičke škole ,,Trebinje, Srednje muzičke škole Sarajevo, Mali Mozart, OMBŠ ,, Novo Sarajevo “, OMŠ Tuzla, Srednje muzičke škole,, Čestmir Mirko Dušek” Tuzla, te Muzičke akademije Sarajevo.
Bila je to jedna predivna noć, puna lijepog druženja, toplih zagrljaja i veselih kompozicija velikog Wolfganga Amadeusa Mozarta. Veliko hvala gosp. Rusmiru Piknjaču i Austrijskom ambasadoru Nj. E. Martinu Pammeru što su nam omogućili ovaj veliki događaj.