Minority 2019-Dani nacionalnih manjina Kantona Sarajevo

16 dec 2019

27.11. 2019. g. u Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti Bosne i Hercegovine, u sklopu izložbe “Vrijednost raznolikosti” koja je prikazana u Galeriji Mak, upriličen je koncert povodom otvaranja drugog dijela ovogodišnje manifestacije “Minority 2019-Dani nacionalnih manjina Kantona Sarajevo”.

Predstavili su se mladi pijanisti Udruženja za kreativni rast i razvoj djece i omladine “Viva la Musica”, učenici osnovnih i srednjih muzičkih škola Kantona Sarajevo. Našu školu su predstavili učenici: Vega Krasny, Nora Dizdar i Mahdi Ćerimagić (klasa: Ana Kobelja, prof.). U okviru manifestacije, koja se održava od 27.-29.11.2019. planirani su događaji i aktivnosti čiji je cilj promocija kultura nacionalnih manjina u Bosni i Hercegovini.