Viva la Musica u kući porodice Bach

16 dec 2019

29.11.2019. g. u OMŠ Ilidža, održana je mala muzička predstava “Viva la Musica u kući porodice Bach”. Mladi umjetnici iz muzičkih škola Sarajeva i Tuzle, te Muzičke akademije Sarajevo pričali su o životu i djelima velikog kompozitora Johanna Sebastiana Bacha, te su ista izvodili na klaviru, violini i saxofonu.

Učenici OMŠ Mladen Pozajić, koji su nastupali na ovom koncertu su: Matea Vujić i Maša Vujić (klasa: Marijana Perković, prof.), Sara Glamočlija, Vega Krasny, Nora Dizdar, Chiara Jewells Lee Hadžić i Mahdi Ćerimagić (klasa: Ana Kobelja, prof.), a nastavnice Raisa Bužimkić i Ana Kobelja predstavljale su Johanna Sebastiana Bacha i njegovu suprugu Anu Magdalenu Bach. Slijedeći ovakav koncert će se održati u OMŠ Mladen Pozajić 20.12.2019. g. u 15:00 h.