Svjetski dan učitelja u Domu mladih

11 okt 2019

Povodom 05. oktobra svjetskog dana učitelja u Domu mladih u petak 04.10.2019. godine, je u organizaciji Ministarstva za obrazovanje nauke i mlade Kantona Sarajevo upriličena manifestacija posvećena učenicima, nastavnicima i odgajateljima. U sklopu manifestacije dodjeljena su priznanja i nagrada najboljim nastavnicima Kantona Sarajevo.

Ministrica za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo Zineta Bogunić istakla je da je obilježavanje Dana učitelja prilika da se istakne važnost rada svih učitelja i nastavnika te njihov uticaj na razvoj društva u cjelini, kao i da se naglasi važnost te profesije, ali i samog obrazovanja čiji su oni nosioci.

Kao dio programa nastupale su i učenice naše škole, učenice III razreda Klasičnog baleta, u klasi Sare Đurić su prisutne počastile numerom Waltz.