Koncert u Bosanskom kulturnom centru

06 okt 2022

Učenici iz klase nastavnice Raise Šehu prisustvovali su specijalnom koncertu za djecu koji je priredila Sarajevska filharmonija u Bosanskom kulturnom centru.

Naši mali harmonikaši družili su se sa svojim vršnjacima iz osnovnih škola: “Nafija Sarajlić”, “Vladislav Skarić”, “Safvet-beg Bašagić”, “Hasan Kaimija”,”Isak Samokovlija”,”Silvije Strahimir Kranjčević” i “Musa Ćazim Ćatić”.

Uz orkestar Sarajevske filharmonije, u ulozi naratora Mozarta, vodio ih je glumac Mario Drmać. Na ovaj zabavan i edukativan način djeca su se upoznala sa orkestrom i svijetom klasične simfonijske muzike. Na programu su bila izvedena djela poznatih kompozitora poput Mozarta, Tchaikovskog, Straussa i Andersona, koje su djeca imala priliku čuti u svakodnevnom životu, kroz reklame ili crtane filmove. Nakon toga, vježbali su biti muzički kritičari, pa su pisali o tome šta im se dopalo na koncertu, a šta ne. Pisma su poslana Sarajevskoj filharmoniji. Čekamo odgovor.