Predstava “Priče sa dvora bosanskog”

23 mar 2022

Zadnji dan februara, 28.02,2022, g., uoči Dana nezavisnosti, učenici i profesori naše škole, učestvovali su u muzičkoj predstavi “Priče sa dvora bosanskog”, koja se održavala u Bosanskom kulturnom centru u Sarajevu. Tekst za predstavu je napisao Dževad Hadžić, a priču su nam pričali princeza i vitez-mladi glumci Vanja Matović i Kemal Čebo.

Predstava, a i cijela manifestacija proslave Dana nezavisnosti, bila je pod pokroviteljstvom članova Predsjedništva BiH Željka Komšića i Šefika Džaferovića. Generalni pokrovitelj je Vlada KS. Partneri manifestacije: Grad Sarajevo, NP Sarajevo i Sarajevska filharmonija. Izvršni organizator manifestacije JU Bkc KS. Medijski partneri TVSA i FTV.

U publici su sjedili učenici Osnovnih škola sa područja Općine Centar, kao i učenici naše muzičke škole “Mladen Pozajić”. Ovu nadasve poučnu i zanimljivu priču o istoriji Bosne i Hercegovine, još više su uljepšale divne melodije u izvedbi naših učenika i njihovih nastavnika- Dino Imran Mulahusić (klasa Marijana Perković), Asja Bilalović (klasa Ivan Perković), Asja Ibrahimovič, Imran Hrnjić, Leona Vidović (klasa Ana Kobelja), Irfan Bičakčić, Mesud Musić, Ahmed Pelidija, Ajna Bučo i Imran Šehalić (klasa Dijana Pelidija), Alan Trnka (klasa Damir Mujanović), Adi Bakšić (klasa Dea Gazibara Bajrić), Emina Kapetan i Ajdin Bahtanović (klasa Alisa Terović), Faruk Husremović (klasa Adnan Mašić), te balerine Šad Haja Kadribašič i Uma Hećimović (klasa Sara Đurić).